HAKKIMDA

1995 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun oldum ve aynı yıl girdiğim Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi’nde Latin Dili ve Edebiyatı okurken, seçmeli ders olarak almaya başladığım Hint felsefesi, Hint dilleri gibi dersler sayesinde Hint Kültürü ile tanıştım. Bu tanışma hayatımın dönüm noktası oldu. Hem batı hem doğu felsefesiyle yakından ilgilendim ve 2001 yılında üniversite sınavına tekrar girerek Hindoloji Anabilim Dalını kazandım. Buradan 2005 yılında mezun oldum. Hindoloji’de okurken eş zamanlı olarak Türkçe öğretmenliği yapmaya başladığım Hindistan Büyükelçiliği’nde çalışmaya 2008 yılına kadar aralıklı olarak devam ettim.

Üniversiteye başladığım dönemden beri ilgilendiğim yoga, meditasyon ve çakralar, aynı zamanda üniversite mezuniyetimin tez konusudur. 2004 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında birçok kişisel gelişim ve spiritüel çalışmalara katıldım. 2011 yılında International Yoga Federation onaylı “Çocuk Yogası” eğitimini aldım ve 4 yıl süreyle çocuk yogası eğitmenliği yaptım. 2015 yılında Başkent Üniversitesi Yaşam ve Öğrenci Koçluğu Sertifika Programlarını, 2016-2017 yıllarında da Bilgi Üniversitesi’nin düzenlediği iki yıllık “Dışavurumcu Sanatla Terapi” eğitimini tamamladım. 2017 yılında Yoga Allience onaylı 200 saatlik Yoga Eğitici Eğitimini bitirdim.

Aldığım tüm eğitimlerin sentezi ile 2009 yılından bu yana, evrensel ve bedensel enerji sisteminin işleyişini ve bunların üzerimizdeki yansımalarını uygulamalı olarak anlattığım eğitimler vermekte ve farklı atölye çalışmaları düzenlemekteyim. Bunların yanı sıra bir kaç yakın arkadaş bir araya gelerek oluşturduğumuz Karma Yoga ekibimiz ile farklı yardım kuruluşları için kaynak oluşturma çalışmaları yapmaktayız.

Evliyim ve iki çocuk annesiyim. Yazı yazmayı çok seviyorum, halen üzerinde çalıştığım yaşam temalı bir kitap projem var. Bunun yanı sıra, her ay düzenli olarak CoachTeam Magazin ’de yazıyorum.

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image